Přej a bude ti přáno

23.01.2018

Určitě všichni známe tuto velmi významnou větu. Já osobně jsem se sní setkala už odmalička jak jsem byla malá holčička, a přála si něco, co nemám.

Babička mi vždycky tuto větu říkala a já jsem jí za to do dnes vděčná. Naučila mě totiž jednu velmi zásadní pointu. 


Víte jakou?

Určitě všichni z nás, znají slovo závist. Ještě aby ne, český stát je v tom doslova světová jednička. Závist je všude kolem nás, na sociálních sítích, v práci, ve škole a v našem okolí. Závidíme si dokonalé oblečení, partnery, krásné domy, dokonce i to, že jsme třeba úspěšní, že jsme si koupili nový Iphone nebo dokonce Macbook. 

Moje babička mě kdysi naučila závist utlumit. Mohla jsem být naštvaná holčička, co nemá panenku, ale ona mě naučila být vděčná za to, co jsem měla. Já měla sice o dost menší panenku ale třeba  někteří v té době neměli žádnou hračku. 

Tuto podstatnou věc si nesu celý život. Když vidím něco, co se mi líbí, nešílím závistí, neponižuji, já to všem lidem kolem sebe přeju. Tak jako já mám své sny a věřím, že se splní. Já si totiž uvědomila, že nejlepší je koncentrovat a soustředit se jen na sebe, na svoje sny, svoje vize a svoje štěstí.  

Jak to máte vy? Pocítili jste někdy na sobě závist? Nebo se snažíte ostatní motivovat a pomoct? 

Na závěr jen jedno. Přej a bude ti přáno.

Pavlína Kavková