Jak si vybrat správnou VA?

03.03.2019
hod

Máte zájem o spolupráci s virtuální asistentkou a nevíte, jak si jí správně vybrat? 

Připravili jsme pro Vás článek, jak si vybrat Virtuální asistentku, která pro Vás bude přínosem.

Na trhu najdete spoustu agentur, které se zabývají delegací virtuální asistentek, virtuální asistentky, jako fyzické osoby. Jak si vybrat? 

hod


1. Nastavte si své priority

Než oslovíte virtuální asistentky, měli by jste si dobře rozmyslet Vaše priority a kritéria při výběru. Přejete si asistentku z praxe, zajímá mě cena, chci profíka nebo dám šanci někomu v začátcích?? Tohle jsou nejdůležitější otázky před výběrem. Sestavte si proto svoje kritéria a podle toho začněte oslovovat. 


2. Oslovení virtuální asistentky

Kritéria máme nastaveny, můžeme začít oslovovat. Při oslovení již můžete pozorovat chování ať už firmy nebo virtuální asistentky na volné noze. Uvidíte, jak rychle reaguje, co Vám napíše, máte možnost si udělat první obrázek a pocit, ten je dnes velmi důležitý, v podnikání to takhle vždycky bylo a bude. 

Nezapomeňte k oslovení přiložit, co požadujete například praxi, chcete znát cenu, tak požádejte o ceník. 

3. Výběr z oslovených = nejdůležitější bod!

Osloveno máme, teď už je před námi výběr. Ten bude pro Vás klíčový. 

Nejlepší rada pro Vás? Vybírejte podle svého rozhodnutí a iniciativy, pokud se Vám nějaká asistentka nějak nezdá, prostě si ji nevyberte, snažte se vybírat podle svých stanovených kritérií a reakce z oslovení.


Rada na závěr. Bohužel žijeme v době, kdy můžeme natrefit na lživé informace a nabídky. Ověřte si proto, zdali Vámi oslovené mají opravdu zkušenosti a praxi v tom, co dělají. Za zkušenou virtuální asistentku se může dnes považovat kdokoliv.