COVID19: Hrozba nebo příležitost?

20.06.2020

Když se řekne slovo COVID, každý ví, co toto slovo znamená, celá situace poznamenala celý svět ale konkrétně některé obory české ekonomiky jako například cestovní ruch, hotelnictví ale i menší firmy a živnostníky. 


Jak se po celé situaci dát dohromady a efektivně začít, když nemáme finanční rezervy? 

Bylo  by velmi jednoduché vyjmenovat všechny granty, které se v rámci COVIDU pro podnikatele nabízí a někteří by bez nich opravdu museli ukončit svoji činnost ale dnešní téma nebude o dotacích ale o tom, jak od začátku uchopit svůj business. 


Začneme od začátku

Pokud jste opravdu na startovací čáře, nepodléhejte panice ale naopak si uvědomte, že své podnikání můžete posunout zase někam výše.  Máte možnost hodně zlepšit, navrhnout jinak, vylepšit nabídku nebo změnit ceny. Musíte si uvědomit, že je to i možnost posunout se dále a brát to jako výzvu.


Business plán? 

Business plan je pro startupy? Ne! O tom, kdo vše musí vytvořit kvalitní Business plán bychom mohli psát hodiny ale my ho potřebujeme upgradovat alespoň v určitých věcech. 

Jakých? 

Je důležité se zaměřit hlavně na poslední sekci a to je Finanční plán. 

1. Pročíst si náklady a zredukovat je

2. Vypočítat cenu za konverzi nebo objednávku 

3. Vypočítat možné obraty a zjistit, za jak dlouho se dostanete tam, kde jste skončili

4. Propočítat marže a náklady na produkt/službuMarketing

V rámci krize COVID 19 je i zapotřebí efektivně vést reklamy a placené kampaně, které reagují trochu jinak než kdykoliv předtím. Záleží jaký obor podnikání provozujete ale neefektivní reklamy Vám obraty společnosti nevráti. 

Zaměřte se se svým specialistou, co v této době přináší konverze a zaměřujte se na správné marketingové kanály. 


Zpět do práce na 100%

Jako poslední bod je dobré zmínit odhodlání a touhu pracovat. Pokud začnete a naskočíte zpět do vlaku, může Vás celá situace posunout o úroveň výše. 


Tento článek vznikl na základě oslovení specialistů z určitých segmentů. Pokud by jste měli zájem o pomoc nebo konzultace, kontaktujte nás.