en-us-Marketing je důležitý nástroj pro podnikání

07/07/2018

Ať chceme nebo ne, marketing je velmi mocný nástroj v podnikání, ať už začínáme nebo již podnikáme. Přiznejme si, kdo umí chodit v marketingu, tak má již velmi dobrý krok dopředu. Kdo má vzácné KNOW HOW této oblasti, má na půl vyhráno. Nedávno jsem z úst úspěšné podnikatelky slyšela, úspěšně rozjedeš podnikání buď s dobrým KNOW-HOW nebo s penězi. Co myslíte je to pravda?  

Kde vlastně to zmíněné KNOH HOW vzniká?

Nikdy nevznikne jen tak. Buď budete pracovití a budete se marketingu věnovat, zjišťovat, zkoumat, testovat. Nebo prostě oslovíte někoho, kdo je zkušený a vyzná se. Musíte si ale dát pozor, na trhu najdete spoustu "marketingových odborníků", kteří zde nabízí své služby. Zde si musíte dát pozor na již zmíněný marketing. Raději dejte na výběr podle dobrých referencí a ohlasů. Ono v dnešním světe si marketingový specialista může říkat, kde kdo. 

Rozvíjejte svůj vlastní business plán/osobnost

Pojďme si společně říct pár rad, jak rozvíjet myšlení, které napomůže marketingu. Pokud jste podnikatel nebo jednotlivec je vždy důležité najít nějakou vnitřní motivaci. Musíme si jasně ujasnit naši vizi a cíl. 

Zkuste vytvořit příběh své minulosti a budoucnosti a definovat, co udělat proto aby to tak opravdu bylo. Pokud podnikáte udělejte si seznam cílených osob nebo zákazníků, klidně můžete udělat průzkum trhu. Vyberte si vhodnou komunikaci pro vaše podnikání. Komunikace je velmi důležitá. Aktivně komunikujte a snažte se jít za svým a neustále hledat nové metody, techniky a způsoby pro rozvoj.