en-us-Knihy, které mi změnily pohled na svět.

01/30/2018

Knihy jsou velmi důležitou součástí našeho života. Když jsme byli ještě na střední škole, nikomu se číst nechtělo. Postupem času se ale tato touha začala rozvíjet. Někdo začal číst jen pro sebe, někdo se vzdělává, hledá motivaci. Každý má své důvody, proč číst.

Moje první kniha, která vše změnila byla na doporučení jednoho mého kamaráda, který mi tvrdil, že kniha mi změní obrázek na svět. A tak se taky stalo. Začala jsem věci vnímat úplně jinak, každý detail, každou chvilku, každý okamžik svého života jsem začala vidět jinak. 

OSHO - Život, láska, smích

Ne každý přijde na chuť tomuto skvělému spisovateli. Já si ho ale zamilovala. Už po první kapitole jsem věděla, že tuhle knihu musím dočíst do konce. Některé názory mě opravdu vyděsily. Když jsem si přečetla, že nevěra je "běžná věc" málem jsem zkolabovala. Copak to je normální věc? Takže žádný princi na bílém koni, poznámka na vždy. Kniha mi dala velké obohacení, uvědomit si, že každý člověk je strůjce svého života a může si dělat cokoliv.  Knihu bych hodnotila jako skvělou, lákavou a poutavou. Cítíte se jako někdo úplně jiný ve své bublině, kde můžete dělat, co vás napadne. Když jsem knihu četla, ani jsem nevnímala okolí. Když si vzpomenu jak jsem u babičky tuto knihu četla, mám úsměv na tváři.

ESTHER a JERRY HICKS - Zákon přitažlivosti

Tato kniha mi přirostla i k srdci. Koupila jsem si ji jen tak, jelikož mi padla do oka.  Chtěla jsem na dovolenou knihu, která mi ukáže nový směr a také mě bude motivovat a pomůže mi k dosažení mých snů. V té době jsem měla špatné životní období.  Knihu jsem začala číst v letadle a musím říct, že jsem začala praktikovat jejich postupy okamžitě. V hlavě jsem si představila všechny své sny, které okamžitě přijdou. Takhle to ale bohužel nebylo. Ale co je neuvěřitelné? Postupy vážně fungují! Vždy, když jsem přečetla nějakou určitou část, praktikovala jsem ji. Byla jsem tak překvapená, že jsem zažila snad nejlepší dovolenou. Ale taky to nebylo jen pozitivní. Kniha mě naučila, že když naše mysl bude myslet negativně, přeneseme to do reality. Bohužel když si představíte skvělé auto, dům a třeba letadlo tak to vše  najednou z nebe nespadne, ale kniha vás naučí zaměřit se postupně na naše sny, a to mi přijde velmi efektivní. Knihu čtu stále dokola. Když hledám motivaci, sednu si do křesla, uvařím si čaj a přečtu si nějakou kapitolu z této knihy. 

Mary Kay Ash - Cesta Mary Kay

Tuto knihu doporučuji ženám. Mary Kay v knize popisuje svoji cestu, jak vybudovala svoje impérium. Velmi se zabývá komunikací. Tato kniha mě naučila, jak velký vliv komunikace má. A nejen komunikace, ale motivační slova, pochvala nebo rada. Jen zavřete oči a představte si. Když vás někdo pochválí... jaký to je skvělý pocit, že?  Teď si představte, že místo pochvaly posloucháte jen samé ponížení. Pokud se chcete naučit umět s lidmi komunikovat, kupte si tuto knihu. Kniha mi dala velké zkušenosti v komunikaci. Dnes vím, jak se vyjadřovat, jakým způsobem komunikovat a vždy dosáhnout svého.